'',,A valós problémákra kell jó megoldást találnunk''
A Fővárosi Agglomeráció Önkormányzati Társulás ülésén ismertette dr. Szűcs Lajos a területfejlesztési koncepciót. Kitért arra, hogy a következő 7 éves fejlesztési ciklusban Pest megye és a főváros továbbra is egy régiót fog alkotni. Ezért a közös fejlesztéseket folyamatosan egyeztetni kell.
A Pest Megyei Közgyűlés elnöke elmondta, hogy a 2014-2020 tartó fejlesztési ciklus programjaiban megszűnik a települések és térségek közötti céltalan versengés és olyan programok készülnek, amelyek az egyes térségek adottságaira építenek, és összehangolják az egyes települések törekvéseit. A jövőben nem fordulhat elő, hogy a települések egymás versengő ellenfelei legyenek egy-egy beruházás kapcsán. Az elkészült koncepció azokat az alapokat tartalmazza, amit az elkövetkező időszakban szeretne a megye megvalósítani. Kitért arra, hogy a következő 7 éves fejlesztési ciklusban Pest megye és a főváros továbbra is egy régiót fog alkotni.
dr. Szűcs Lajos Gyálon
a Fővárosi Agglomeráció Önkormányzati Társulás ülésén
Ezért a közös fejlesztéseket folyamatosan egyeztetni kell. Ezt szolgálja a két fél között létrejött stratégiai megállapodás. Hozzátett: „a valós problémákra kell jó megoldást találnunk", azaz a gazdaságfejlesztésre, versenyképességre és munkahelyteremtésre kell fókuszálni az elkövetkező években.
Kuszák Miklós, a Pest Megyei Területfejlesztési Nonprofit Kft. ügyvezetője, a megyei koncepciót bemutató előadásában úgy fogalmazott, hogy „szakítani kell a megyehatárokig tartó gondolkodással". Ennek fényében Pest megye nemcsak a fővárossal, hanem a környező megyékkel is folyamatosan egyeztette az elkészült koncepciót. Kiemelte, hogy Pest megye Budapesttel és a környező nagyvárosokkal együtt egy olyan metropolisztérség része, amelynek versenyképessége meghatározza a nemzetgazdaság sikerét, teljesítményét.
Szép Tibor, Kuszák Miklós, dr. Szűcs Lajos, Pápai Mihály,
Pápai Mihály, a 17 települést tömörítő társulás elnöke, Gyál polgármestere arra hívta fel a figyelmet, hogy a hulladékhasznosítás területén az agglomerációs településeknek a fővárossal közösen kell megoldást találniuk. Ugyanilyen fontosnak nevezte a közösségi közlekedés fejlesztését, mivel az agglomerációban közel 400 ezer ember ingázik naponta a fővárosba.
A Fővárosi Agglomeráció Önkormányzati Társulás 2011-ben alakult. Célja az érintett települések közös fellépése - bizonyos ügyekben Budapesttel együtt - az agglomerációs települések érdekében. A legfontosabb feladata a közös érdekérvényesítés, érdekvédelem, a közös gondolkodás, és a tapasztalatcsere.
forrás: www.pestmegye.hu